ASANSÖR İÇİ KAMERA SİSTEMİ

Asansör içi kamera sistem motaj

ASANSÖR İÇİNE KAMERA TAKILMASI YASAL MI ?

Öncelikle kamera tercih etmeden önce uzman teknik ekibimizin keşfi ve yetkili asansör firması ile birlikte izin alındıktan sonra projeye başlanmalıdır. Aksi halde asansörünüz kapatılabilir. Asansör içi Güvenlik kamerasında asıl amacın ortak kullanım alanların güvenliğini sağlamaktır.Site , apartman ve asansör içi güvenlik kamerası takılırken, güvenlik amacı ile kişisel verilerin korunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kişisel verileri ihlali ve kötüye kullanması hukuka aykırıdır. Güvenlik amacı ile ve site ve binanın korunmasını sağlamak için asansör içi kamera tamamı ile yasaldır.

Asansör İçi Kamerada Nelere Dikkat Etmeliyim !

Asansör içi güvenlik kamerasını binanı güvenliği için kötü niyetli kişlerden veya asansör içi arızaların kazaların tesbiti için kullanıyoruz. Kamera tercih ederken ilk zamanlarda kablosuz SD kartlı kameralar takılıyordu ve bunlardaki hafıza kartından olay olduğu zaman sökülüp bakılıyordu fakat kötü niyetli kişiler kamerayı alıp götürdüklerinde ortadan delil de gitmiş olmaktadır.

CCTV Güvenlik kamerası takılır. mı ?

Asansör içine CCTV kameralar takılabilir ama bu teknoloji artık çok eskide kaldı ve size hem maliyet hemde iş gücü olarak çok zaman kaybı yaşatmaktadır.

Peki Nasıl Bir Kamera Asansör içerisine Takılabilir

  • 1:Kablolu İp Kamara Sistemi
  • 2:Kablosuz İp Kamara Sistemi

Kablolu İp Asansör içi Kamera Sistemi